KFT_tekst_og_streg-new

Forside1 - Navne i RHTF

Formand og næstformænd - FU
Navn:
Peter Østergaard
Kommune:
Udvalg:

Formand

Navn:
Henrik Paul Nielsen
Kommune:
Udvalg:

Næstformand

Navn:
Charlotte Hanson
Kommune:
Udvalg:

Næstformand

RHTF's bestyrelse
Navn:
Karen Kongsbak
Kommune:
Udvalg:
Navn:
Kim Lindgreen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i Helsingør

Navn:
Arno Poulsen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i Vanløse

  1. Telefon:
    38716366
Navn:
Anne Charlotte Glahn
Kommune:
Udvalg:

Tandlæge i Hellerup

Navn:
Lotte Junggreen
Kommune:
Udvalg:

Tandlæge på Tandlægeskolen

  1. Telefon:
    35327900
Navn:
Peter Østergaard
Kommune:
Udvalg:

Regionsformand og klinikejer i NV

  1. Telefon:
    33154888
Navn:
Anne Mette Stougaard
Kommune:
Udvalg:

Tandlæge

Navn:
Niels Bruun
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer på Vesterbro

  1. Telefon:
    33247933
  2. Email:
Navn:
Charlotte Hanson
Kommune:
Udvalg:

Ansat tandlæge i Hillerød

  1. Adresse:

Navn:
Palle Christiansen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i Græsted

Navn:
Frank Dalsten
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i Søborg

  1. Telefon:
    39676647
Navn:
Rasmus Frich
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer Tårnby Torv

  1. Telefon:
    32504650
Navn:
Sidsel Fogh Pedersen
Kommune:
Udvalg:

Ansat tandlæge i 1130 K

  1. Telefon:
    33113966
Navn:
Niels Bahn Christensen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i København

Navn:
Jesper Grünberg
Kommune:
Udvalg:

Formand Odontologisk Forening (valgt på Tandlægeskolen)

Navn:
Mads Bundgaard
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i Tårnby

  1. Telefon:
    32504650
Navn:
Henrik Lytsen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i 1256 K

  1. Telefon:
    33151817
Navn:
Anne Rømer Lund
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer på Vesterbro

Navn:
Henrik Paul Nielsen
Kommune:
Udvalg:

Overtandlæge Ph.d Rigshospitalet

  1. Telefon:
    35452002
Navn:
Hanne Jørgensen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer Nexø

Navn:
Anders Hasselbalch Hansen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i Hillerød

  1. Email:
Navn:
Irene Mandrup Krüger
Kommune:
Udvalg:
  1. Titel:
    Distriktstandlæge i Gentofte kommune
Navn:
Charlotte Groule
Kommune:
Udvalg:
  1. Titel:
    Tandlæge i den kommunale tandpleje på Frederiksberg
  2. Email:
Suppleanter til bestyrelsen
Navn:
Kristine Arnholdt Thorlacius
Kommune:
Udvalg:

Distriktstandlæge i Høje-Taastrup

Navn:
Mia Gram
Kommune:
Udvalg:

Ansat tandlæge på Islands Brygge

Navn:
Marianne Clemensen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer på Frederiksberg

  1. Telefon:
    33241205
Navn:
Sara Vallentin
Kommune:
Udvalg:

Næstformand i Odontologisk Forening (valgt på Tandlægeskolen)

Navn:
Sv. Ulrich Jensen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i Hundested

Navn:
Henrik Dam Hansen
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer på Nørrebro

  1. Telefon:
    35377217
Navn:
Neda Sardari
Kommune:
Udvalg:

Klinikejer i Virum

Navn:
Anders Torp Jensen
Kommune:
Udvalg:

Tandlæge i uddannelsesstilling på Rigshospitalet

Navn:
Dan Besjakov
Kommune:
Udvalg:
  1. Titel:
    Klinikejer i Nivå
PATU
Navn:
Mia Gram
Kommune:
Udvalg:

Formand PATU

  1. Titel:
    Ansat tandlæge i Rødovre
Navn:
Karen M. Kongsbak
Kommune:
Udvalg:

Suppleant

  1. Titel:
    Ansat Taastrup og Østerbro
  2. Telefon:
    43990875 35385306
Ring til os på 33 15 48 88


Formand Peter Østergaard sidder ved telefonen 
torsdag 9.30 til 11. 

Ring til sekretær Karin Ravn:
Tirsdag, onsdag & torsdag 10-14.

E-mail: ktf@ktf.dk og kr@ktf.dk
logo4
Region Hovedstadens Tandlægeforening
Amaliegade 17
1256 København K.
Ring til os på 33 15 48 88


Formand Peter Østergaard sidder ved telefonen torsdag 9.30 til 11. 


Ring til sekretær Karin Ravn:
Tirsdag, onsdag & torsdag 10-14.




Intranet

http://intra.rhtf.dk

Hjemmesiden bruger cookies

Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold.
Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.
Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.